Blisko dziesięć milionów zostanie zainwestowane w sierpecki szpital. Placówka cały czas się rozwija. Do szpitala trafiły właśnie nowoczesne kardiomonitory, wyremontowano budynek, blok operacyjny, a w sierpniu zostanie otwarta pracownia z tomografem. Nowoczesne kardiomonitory, które trafiły do lecznicy w Sierpcu, to efekt współpracy powiatu sierpeckiego z samorządem województwa.
– To sprzęt, który będzie funkcjonować w ramach sali reanimacyjnej, Sali R, w związku z powyższym jego znaczenie jest nieocenione – mówi Robert Makówka, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu.
To kolejna inwestycja zrealizowana w ostatnich miesiącach w sierpeckiej placówce. Wcześniej wyremontowano budynek i blok operacyjny, zakupiono też tomograf komputerowy.
– Inwestujemy od dwóch lat, aby ten szpital się rozwijał, aby przede wszystkim mieszkańcy naszego powiatu oraz osoby, które, niestety, uczestniczą w jakimkolwiek wypadku, bądź zdarzeniu otrzymały pomoc jak najszybciej – komentuje Przemysław Burzyński przewodniczący rady powiatu sierpeckiego.
W ciągu dwóch lat inwestycje w sierpecki szpital sięgną dziesięciu milionów złotych. To jedna z niewielu tego typu placówek powiatowych w Polsce, która ubiegły rok skończyła z zyskiem.
Przed szpitalem największa tegoroczna inwestycja. W sierpniu planowane jest uruchomienie pracowni obrazowej z tomografem komputerowym. Obecnie trwa adaptacja pomieszczeń na ten cel.
– To duże udogodnienie. Nie będziemy musieli wozić pacjentów do innych miejsc, gdzie jest tomograf. Zwłaszcza w dobie Covidu, gdy podwykonawcy odmawiali nam wykonywania badań. Mieliśmy wtedy duży problem – ocenia Karol Łukasiak dyrektor ds. medycznych Szpitala Powiatowego w Sierpcu.
Szpital przyjmuje co roku około 6,5 tysiąca pacjentów. To nie tylko chorzy z powiatu, ale również z dużej części Północnego Mazowsza.
Kolejne plany władz powiatu sierpeckiego zakładają inwestycje w operacje laparoskopowe oraz zabiegi ortopedyczne, których do niedawna w Sierpcu w ogóle nie było.

źródło: warszawa.tvp.pl