artur1Pomysł wprowadzenia programu „Rodzina 600 plus” dla Płońska, który przedstawił kandydat na burmistrza Płońska Pan Marcin Kośmider uważam za pomysł doskonały, potrzebny i bardzo nowatorski. Koncepcja polegająca na zwiększeniu dla wszystkich beneficjentów z Płońska po 100 zł do dopłaty w ramach programu „Rodzina 500 +” przyniesie niebywałe korzyści dla płońskich rodzin, Płońszczan i również dla lokalnego rynku.

To nie jest żadna obietnica na wyrost rozmyta w niekonkretnych propozycjach. To tak naprawdę pierwsza samorządowa, namacalna i konkretna oferta wspomożenia płońskich rodzin. Doskonała w swojej prostocie i efektywności. A, że możliwa do wykonania od zaraz, pokazała realizacja programu rządowego, na który też podobno wcześniej pieniędzy w budżetach nie było.

Dopłata w wysokości 100 zł do dotychczasowego programu „500 +” wypłacana byłaby razem z dotychczasowym świadczeniem. Przewidywany koszt projektu to około 2,5 miliona złotych w skali roku. Co dla budżetu miasta nie byłoby zbyt wielkim obciążeniem.

Programy społeczne  rządu, a teraz także jak widzimy samorządu bardzo mocno wspierają polskie rodziny. Przyczyniają się do podniesienia poziomu życia bardzo wielu Polaków, którzy mogą sobie pozwolić na większe zakupy, wakacje czy na przykład na inwestycje w edukację dzieci. To jest także impuls dla lokalnego handlu i dla rozwoju lokalnych społeczności. Płońskie „600 +” zaproponowane przez Marcina Kośmidra i Prawo i Sprawiedliwość wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Jest konkretną propozycją dla Płońszczan. Tu nie ma żadnego bicia piany. Jest propozycja, która będzie natychmiast realizowana. I na tym właśnie polega polityka. 600 plus to szansa na nową jakość w samorządzie. I szansa na nową jakość dla Płońska.

Bo tak naprawdę po raz pierwszy mamy realną propozycję zmiany. Wiem, że pozostałe punkty z programu tego kandydata są również oparte na jak największym procencie do realizacji, a nie na nowomowie wyborczej i ładnych fotkach. A do tego, że akurat Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje wyborczych zobowiązań chyba nie muszę nikogo przekonywać.

Jako kandydat w wyborach do samorządu wojewódzkiego bardzo wspieram ten projekt. Jeżeli uda się go zrealizować w Płońsku, będę orędownikiem wprowadzania podobnych dopłat w pozostałych mazowieckich miastach. Bo to mieszkańcy muszą decydować co się dzieje z ich pieniędzmi, a nie władza. Dlatego musimy zwiększać programy społeczne i dawać Polakom możliwości rozwojowe i odpowiadać na ich potrzeby. Skończył się czas władzy dla władzy. Teraz władza jest i ma być dla ludzi. I taki jest sens płońskiego programu „Rodzina 600 plus”. To musi się udać!

Artur Czapliński