To była długa i ciężka kampania.

Prezydent Andrzej Duda wygrał te wybory zdecydowanie i jednogłośnie. Dla mnie to jest najlepszy wybór dla Polski. Kampania w wykonaniu Prezydenta Andrzeja Dudy była niesamowita. Gdyby PAD okazał chociaż minimalną słabość czy wahnięcie to by przegrał. Ale walczył pięknie i do końca. Bez wytchnienia.

Gratuluję Panie Prezydencie i bardzo się cieszę.

Gratuluję też bardzo dobrego wyniku Panu Rafałowi Trzaskowskiemu. Szacunek za walkę dla zwolenników RT, ale tylko tych, którzy starali się walczyć fair play. Bez fejków, poniżania, obelg i tego typu historii. Wiem, że tak można, bo udowodnili to chociażby moi koledzy z Sejmiku, a przeciwnicy w polityce jak Adam Orliński czy Bartek Wiśniakowski. Gratulacje.  

Ta kampania dla mnie to także wielki udział brata i bardzo osobiste emocje. Marcin Czapliński był non stop z Prezydentem Andrzejem Dudą, a to co zrobił jest niesamowite. Mama i tata są dumni, ja jestem dumny, cała rodzina też jest dumna. Pewnie i Płońsk również. Przy okazji dziękuję i pozdrawiam ekipę Prezydenta z Panem Ministrem Wojciechem Kolarskim na czele.

Wszyscy wykonywaliśmy wielka pracę. Dziękuje i gratuluję Adamowi Bielanowi i Radkowi Foglowi. Mam nadzieję, że czasami pomogłem swoimi smsami czy projektami. Nawet tymi o 5 rano. A, że Adam Bielan wyborów nie ma w zwyczaju przegrywać, to dziś wszyscy możemy się wspólnie radować.

Dziękuję Ministrowi Maćkowi Wąsikowi. Ten niesamowity wulkan energii i siły ciągnął do przodu całe Mazowsze. Bitwa o Wozy, 45 milionów sms z alertem RCB też nie przeszkodziło w tych wyborach, a to tylko część pracy Ministra Wąsika w tej kampanii. Gratuluję Ministrowi Maćkowi Małeckiemu, który jak mrówka każdego dnia na targach i na ulicach wykuwał zwycięstwo PAD. Pozdrawiam Anitę Czerwińską i Waldka Olejniczaka. Gratuluję szefowej sztabu w Płocku Wioli Kulpie, a także moim przyjaciołom z Klubu PiS w Sejmiku Mazowsza. Nasza praca była niesamowita.

Dziękuję wszystkim samorządowcom i przyjaciołom z Mazowsza. Razem byliśmy wszędzie w tej kampanii. Dziękuję naszej ekipie w powiecie płońskim. Ten sukces to efekt tego wszystkiego co wspólnie zrobiliśmy. Dziękuję Stefanowi Pawłowskiemu, który pomógł mi w sytuacji kryzysowej, kiedy trochę się pospieszyłem, a na celownik wzięły mnie Gazeta Wyborcza i Newsweek.

Pozdrawiam też kumpli z płońskiej Strefy Relaksu. Było dobrze.  A ze Starostą Wrzesińskim jeszcze niejedno liczenie głosów przed nami.

Bardzo przepraszam, że w ostatnim czasie byłem być może monotematyczny w mediach społecznościowych. Ale uważałem te wybory za tak ważne dla Polski, że uznałem, że nie ma na co czekać i trzeba się angażować w pełni. Jeżeli ktoś ze znajomych mnie z tego powodu przestał obserwować to szanuję ten wybór i nie mam z tym problemu. Sam tez sporo blokowałem i jest ok.

Wydarzeń i słów w tej kampanii było tak dużo i był to tak intensywny czas, że być może o kimś i o czymś zapomniałem. Jeżeli tak to z góry przepraszam. Nie mam siły na razie tego wszystkiego analizować i rozkładać na czynniki pierwsze. Po prostu cieszę się z tego zwycięstwa. Chciałbym trochę odetchnąć, a za chwilę wrócić do intensywnej pracy radnego. Sejmik czeka, Marszałek Struzik trochę pozostawiony bez pressingu, a przed nami być może nadchodzi ciekawy czas.

Raz jeszcze pozdrawiam wszystkich, dziękuję i gratuluję.

Prezydentem Polski w latach 2020 – 2025 będzie Andrzej Duda. Wolna i sprawiedliwa Polska zwyciężyła. Prezydent Polskich Spraw.

Artur Czapliński