– Gdy wiara jest atakowana i ośmieszana, nie możemy milczeć i udawać, że nas to nie dotyczy. Zachowajcie w życiu duchową wrażliwość i wartości Ewangelii – mówił w Warszawie do członków Akcji Katolickiej bp Mirosław Milewski.

W stołecznej bazylice Świętego Krzyża bp Mirosław Milewski przewodniczył Mszy św. transmitowanej przez Pierwszy Program Polskiego Radia.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata modlił się z członkami Akcji Katolickiej w ich święto patronalne.

– Czasy współczesne domagają się od nas wszystkich – uczniów Chrystusa – wiarygodności i jednoznacznego świadectwa chrześcijańskiego życia. Gdy obserwujemy wzrost brutalizacji życia, gdy ludzie bezbożni ogłaszają postulaty legalizacji aborcji i eutanazji, promują ideologię LGBT, miotają bluźnierstwa przeciw Bogu, drwią z ważnych dla nas wartości – nie możemy milczeć! Nie możemy udawać, że to nas nie dotyczy! Nie możemy siedzieć grzecznie w kącie, ani zgadzać się na przewracanie świata do góry nogami, na odwracanie proporcji, na wmawianie społeczeństwu, że nienormalność jest normą, zepsucie – moralnością, a brzydota – pięknem, że nie ma obiektywnej prawdy, że wszystko ma dwie, a może nawet więcej stron – mówił w homilii.

– Proszę, aby wasza religijność nie była tylko bezrefleksyjnym przyzwyczajeniem, zewnętrzną szatą, pod którą chowamy problemy. Zachowujcie w sobie i pomnażajcie, mimo czasami obiektywnych trudności, skarb wiary, duchową wrażliwość i wartości, które niesie Ewangelia – zwrócił uwagę bp Mirosław.

Biskup pomocniczy naszej diecezji jest krajowym asystentem Akcji Katolickiej z ramienia Konferencji Episkopatu Polski.

źródło: plock.gosc.pl/włodzimierz piętka