Zrzut ekranu 2018-09-13 o 20.52.10Tak się robi samorząd.

W Warszawie od lat nie ma wypracowanego modelu transportu specjalnego dla osób niepełnosprawnych ruchowo, którzy mają problem w samodzielnym dotarciu na przystanek.  Przejazd dostosowanym busem kosztuje 15 zł i trzeba go rezerwować z kilkudniowym wyprzedzeniem? Co robi obecna władza Warszawy? Otóż przedstawia tęczowy Tramwaj Różnorodności promujący idee „równości, otwartości i tolerancji”. Takie społeczne podejście.

Kilka dni przed wyborami warszawscy radni Platformy zagłosowali za niemalże stuprocentowymi bonifikatami dla mieszkańców za przekształcenie użytkowania wieczystego na własność. Dzisiaj radni Platformy zmniejszyli tę ulgę do maksymalnie 60 procent. Wiceprezydent Paweł Rabiej stwierdził, że trzeba „naprawiać błędy rozdawnictwa”.

13 grudnia. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Władze Warszawy usuwają nazwę ulicy Bohaterów z Kopalni Wujek, a przywracają ulicę zbrodniczej formacji Związku Walki Młodych. Symbolicznie przeraźliwie smutna historia.

W Płońsku radni miejscy po podwyższeniu podatków miejskich i wprowadzeniu kolejnych płatnych stref parkowania za chwilę ponad dwukrotnie podwyższą sobie diety.

13 grudnia. Dzień trwa tylko 7 godzin i 40 minut i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o równe 9 godzin. Czeka nas bardzo długa noc.

Artur Czapliński