Powstaje nowy most na rzece Orzyc w miejscowości Brzeski-Kołaki w powiecie przasnyskim. Most jest częścią budowanej obwodnicy Chorzel, która ma upłynnić ruch pojazdów z Warszawy na Mazury i wyprowadzić tranzyt ciężarówek z centrum Chorzel.

Dla kierowców to bardzo dobra informacja, z niecierpliwościa czekają na ukończenie inwestycji. Budowa obwodnicy Chorzel podzielona była na kilka etapów, teraz prace weszły w decydująca fazę. Powstaje droga powiatowa od Chorzel do miejscowości Brzeski Kołaki gdzie budowany jest most na rzece Orzyc. Koszt budowy 60 metrowej, jednoprzęsłowej przeprawy to ponad 12 milionów złotych .
– Most na rzece Orzyc jest jedną z najważniejszych części tej obwodnicy, a obwodnica przez malownicze tereny pozwoli ominąć miasto Chorzele wszystkim podróżującym na Mazury i mieszkańcom powiatu przasnyskiego – mówi Krzysztof Bieńkowski starosta powiatu przasnyskiego. 
Długość obwodnicy Chorzel to ponad 7 kilometrów. Powstają też drogi, które mają ułatwić pracę rolnikom. Prace mają zakończyć się w pod koniec sierpnia. Potem ruszy procedura odbioru drogi. Kierowcy nową trasą pojadą pod koniec roku. Koszt całej inwestycji to ponad 30 milionów złotych. Ponad 60 % środków pochodzi z funduszy unijnych, reszta to pieniądze własne powiatu.

źródło: warszawa.tvp.pl