W mediach króluje wiele tematów, a ja proponuję je wszystkie odłożyć dla wspomnienia wyjątkowej osoby, senator ziemi płocko-ciechanowskiej, Janiny Fetlińskiej. Była pierwszą w Polsce doktor nauk medycznych w zakresie pielęgniarstwa, społecznikiem i niezwykłym człowiekiem. Miałem zaszczyt i przyjemność współpracować z nią przed jej tragiczną śmiercią w katastrofie rządowego samolotu Tu–154 pod Smoleńskiem.

Była osobą, która idąc przez życie pozostawia dobry i trwały ślad. Dlatego byłem pewien, że trzeba napisać książkę, która by opowiedziała o tej postaci. W styczniu 2018r. udało mi się zachęcić do tego zacnych ludzi na czele z dr Rafałem Zgorzelskim, który poświecił 15 miesięcy życia, żeby powstał piękny album „Janina Fetlińska. Pielęgniarka, społecznik, senator. 1952-2010”.

Książka, której premierę zorganizowaliśmy w 9. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej,

w przyjazny sposób opowiada o tym jaka była dr Fetlińska. Wspomina wiele wspaniałych przedsięwzięć, które u nas zapoczątkowała pani Senator. Znalazły się w wśród nich rozwiązania służące rozwojowi pielęgniarstwa oraz szkolnictwa wyższego, projekty społeczne i indywidualna pomoc setkom ludzi. 

Doktor Zgorzelski powiedział mi, że w czasie mnóstwa godzin pracy nad tą publikacją nie spotkał NIKOGO kto powiedziałby coś złego o pani Fetlińskiej. W Ciechanowie jej nazwisko otwierało każde drzwi, a szacunek okazywali wszyscy bez względu na przekonania polityczne.

Sięgnijcie Państwo po książkę „Janina Fetlińska. Pielęgniarka, społecznik, senator RP (1952-2010). Można ją otrzymać podczas spotkań autorskich w różnych miastach naszego województwa m.in. w Płocku, Mławie, Bieżuniu czy Ciechanowie. Pakiet egzemplarzy przekażemy też redakcji Portalu Mazowsze dla Czytelników. Warto przypomnieć sobie osobę publiczną, która podbijała serca, była kochana i traktowana jak ktoś bliski. Piękną twarz polityki, która wywołuje tylko najlepsze uczucia. Dr Janinę Fetlińską Senator RP. Fenomen, który żył wśród nas.

Maciej Małecki