Co robić latem w mieście? Można aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, a można również poznać ciekawe historie na temat swojego miasta. Z propozycją dla głodnych wiedzy wychodzi Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Placówka kolejny rok z rzędu organizuje tematyczne warsztaty dla dzieci. Każde ze spotkań w mławskim muzeum ma inny motyw przewodni. Uczestnicy warsztatów wybiorą się m.in. do parku szukać śladów zwierząt, , wykonują pocztówki, poznają miejskie zabytki a także eksponaty z muzealnych działów. – Dział archeologiczny to nie tylko elementy biżuterii średniowiecznych elegantek, które uczestnicy naszych zajęć wykonają własnoręcznie, ale też przygotowanie ekwipunku średniowiecznego woja – zauważyła Katarzyna Skorupa-Malińska z Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.
Zajęcia organizowane są w małych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Miejsca nadal są. Każde ze spotkań rozpoczyna się od opowieści, następnie jest część plastyczna. – Malowaliśmy obrazy. Najpierw je szkicowaliśmy, a później mieliśmy namalować jeden wesoły i jeden smutny – mówiła Dominika, mała uczestniczka warsztatów.
Najdłuższe warsztaty przebiegają pod hasłem „Wojtkowe malowanie”. W trakcie spotkań uczestnicy będą analizować  tajemnicze obrazy Wojciecha Piechowskiego. – Warsztaty są dedykowane dzieciom troszkę starszym, które podczas tych zajęć poznają nie tylko fakty z życia Piechowskiego, ale też techniki malarskie. Będą mogły spróbować swoich sił w plenerze – powiedziała Katarzyna Skorupa-Malińska z Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.
Spotkania w muzeum odbywają się codziennie  w godzinach 10-11.30. Do końca wakacji mogą bezpłatnie brać w nich udział dzieci w wieku od 6 do 14 lat.

źródło: warszawa.tvp.pl