Zakończyła się jedna z trzech największych inwestycji drogowych w Sierpcu. Ulica Piłsudskiego została wyremontowana. Wybudowano nowe chodniki, trasę dla rowerów i oświetlenie. Do czasu zaplanowanej na najbliższe lata budowy obwodnicy miasta ulica Piłsudskiego ma być tymczasową obwodnicą Sierpca.

Jest nie tylko nowa nawierzchnia, ale też chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie. 
– Łączy się tutaj ulica Piłsudskiego z Mickiewicza, a Mickiewicza mieszkańcy już łatwo mogą dotrzeć poprzez Borkowo Kościelne do dziesiątki, czyli wylotówki na Warszawę – zaznaczył Mariusz Turalski, starosta sierpecki. Nowa ulica połączy osiedle Witosa z trasą krajową nr 10. To pozwoli kierowcom jadącym m.in. z Płocka w kierunku Torunia, czy Warszawy, na ominięcie centrum miasta. 
– Mam nadzieję, że ten ruch będzie się tędy odbywał. Nie przez środek miasta i odciąży nasze centrum – powiedział Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca. Inwestycja nie byłaby możliwa bez wsparcia rządu. W ramach programu budowy dróg samorządowych miastu udało się pozyskać blisko 900 tysięcy złotych. 
– Dodatkowe środki finansowe, które trafiają do gminy w postaci inwestycji. Tu mamy ponad 800 tysięcy, które trafiają z centralnego funduszu i dzięki temu Sierpc jest w stanie coś takiego zrealizować – mówił Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu. Budowa ulicy Piłsudskiego, to jedna z trzech wielkich inwestycji drogowych w Sierpcu. Rozpoczął się właśnie drugi etap budowy ulicy Płockiej, cały czas trwają również prace na ulicy Konstytucji 3-go Maja. Obie inwestycje prowadzone są przy wsparciu zewnętrznym, samorządu województwa oraz rządu. 
– 70-80 procent często dostają samorządy. Dla nich, to jest bardzo duży wkład, ponieważ za zaoszczędzone środki mogą wydać na inne inwestycje – powiedziała na antenie Marlena Mazurska, kierownik płockiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Do czasu budowy obwodnicy Sierpca wyremontowane ulice będą musiały przyjąć cały ciężki ruch przetaczający się przez miasto. 
– Wiadomo, że ciężarówki muszą iść trasą płocką, ale ruch lokalny, ruch samochodów osobowych będzie mógł tu swobodnie jeździć i będzie to z korzyścią dla nas wszystkich – mówił Waldemar Olejniczak, poseł na Sejm.
Jak zapowiadają władze Sierpca i powiatu, wszystkie inwestycje drogowe powinny być gotowe jesienią. Do tego czasu kierowcy przejeżdżający przez miasto w kierunku trasy krajowej nr 10 muszą przygotować się na spore utrudnienia.
TVP3Warszawa/borek